Projekty
KAFE (Krátkometrážní amatérská filmová exhibice)
Hlavní myšlenkou KAFE bylo, přiblížit amatérskou uměleckou tvorbu studentům a veřejnosti. Chtěli jsme divákům ukázat netradiční filmovou tvorbu, kterou v televizi neuvidí a tím by pro ně mohla být zajímavější.
Proč KAFE? Kává je dobrý nápoj, který může napomoci k udržení pozornosti během dlouhých projekcí. Pro ty, kteří kávě neholdují, bylo připraveno kakao, nebo různé jiné nápoje.
První projekce KAFE proběhla v únoru 2011 na Gymnáziu Stříbro. Promítalo se patnáct krátkých filmů a mezi každým projekčním blokem byla diskuse. Počet návštěvníků byl kolem čtiřiceti.
Druhá projekce KAFE proběhla v dubnu 2011 opět na Gymnáziu ve Stříbře. Tentokrát však byli pozvání hosté MovingPictures studio, s filmem Andělé na kolejích. Hosté předvedli divákům i jiné svoje filmy a vyprávěli jim zážitky z natáčení. Účast byla pro nevhodný termín slabší.
Filmová noc v lázních
Tento filmový festival proběhl koncem srpna 2011 v Konstantinových Lázních, kde vzniklo zázemí pro netradiční projekci. Na undegroundové scéně bylo promítnuto 23 snímků, vystoupilo zde 11 hostů a 1 hudební skupina. Celý festival ještě zahrnoval workshopy, výstavy a různé projekčí kolekce (horor v lázních, večerníček v lázních, popart night).
Festival zahrnoval i dva filmy večera s hosty. Jedním filmem byli Andělé na kojeích a druhým filmem byla Babička aneb jak to bylo doopravdy.
Filmová noc vznikla z rozpočtu 24 000 Kč. Část rozpočtu byla hrazena z poskytnutého grantu Mikroregionu Konstantinolázeňsko, další část ze vstupného a sponzorských darů.
propagace projektu
Rozbor filmu Andělé na kolejích
propagace projektu
Filmové workshopy a dílny
Tento projekt GAWAfilm aplikuje v rámci natáčení vlastní tvorby. Společně hledáme zájemce, kteří by se chtěli přiučit novým dovednostem. Filmové workshopy GAWAfilmu vycházejí z dlouholetých zkušenostech nasbíraných během různých akcí podobného charakteru. V rámci těchto filmových dílen se účastníci naučí teoretickým, ale i praktickým poznatkům v oblasti kinematografie a umění obecně. Kromě práce s kamerou, střihem, zvukem apod., se zapojení zájemci naučí pracovat v kolektivu a poznávat sebe i okolí a tím si utvářet zcela nový pohled na okolní svět.
Malovické promítání
Tento projekt provozuje Jan A. Václav spolu s Janem Míkovcem. Podstatou je zpracovat různá témata týkající se okolí obce Malovice. Témata jsou různého charakteru. Od Historie až po současnost. Každé téma je tvořeno fotografiemi, filmy, dokumenty, textovými archiváliemi a vzpomínkami pozvaných pamětníků. Veškeré materiály jsou promítány v místním hostinci, za hudebního doprovodu a občerstvení.
Ideou celého projektu je zavzpomínat si a celkový výsledek práce pomůže během vytváření knižní publikace o obci Malovice a jejím okolí.
Proběhlo:
Malovické promítání Bezdružická lokálka
Malovické promítání Černá řeka
Malovické promítání v Erpužicích
Malovické promítání Konstantinovy Lázně
Být mlád - Jung zu sein
Mediální projekt na mezinárodní úrovni zahrnující několik tvůrčích skupin z čech i německa, přináší mládeži mnoho workshopů, seminářů a dílen v oblasti médií. V rámci projektu proběhne několik filmových workshopů. Výstupní jednotkou projektu jsou snímky na téma Být mlád a snímky za každou tvůrčí skupinu se budou prezentovat na filmovém festivalu VIDEOCULTUREFEST. Více informací o aktuálním projektu naleznete v rubrice Být mlád - Jung zu sein.
SOČ - Středoškolská odborná činnost
V souvislosti spolupráce s GAWAfilmem Jan A. Václav vytváří SOČ práci v oblasti pedagogiky, sociologie, psychologie a problematiky volného času.
V rámci této práce zpracovává různá témata.
2011 Multimediální seminář z pohledu studenta v praxi
2012 Film a jeho dílčí úloha ve vzdělávání
2013 Modelový projekt filmu ve zdělávání
Více informací o SOČ naleznete na www.soc.cz a práce v elektronické podobě v rubrice Ke stažení.
Film večera Babička
KOS - dějiště festivalu
Plakát
Film večera Babička
Filmový workshop v rámci projektu
Projekce vytvořených snímků
Jan Václav
Filmový workshop v rámci projektu
Obhajoba práce před porotou
Obhajoba práce před porotou
Odjezd hostů
Spokojení hosté diskutují
Projekce
Odjezd hostů
Diskuse s porotou
Výuka
Předávání ocenění
Diskuse s porotou
Expedice GAWAfilm BANÁT 2013 aneb za krajany do Rumunska
Tento projekt vycházel z touhy poznat české krajany v rumunském Banátu. Krajané do Rumunska odešli za vidinou výhod, které nasliboval jistý podnikatel Magyarly. Další důvody osidlování Banátu byla obrana Rumunska před Turky.
Důvod naší návštěvy byl poznat naše krajany a jejich krajinu, poznat Rumunsko, dokumentovat zdejší život (foto, video), podpořit krajany.
Do Školy v Eibenthale a Gerníku jsme přivezly sponzorské dary (drobnosti jako ocenění za soutěže a pod.)
Z Rumunska jsem si odnesli mnoho zážitků, neboť zdejší lid žije v harmonii s přírodou a chovají úctu k víře, tradicím a svému jazyku.
Tato expedice pro nás byla jednou z možností, jak poznat Banát a my pevně doufáme, že se do Banátu opět vrátíme.
Kreslení světlem
Výhled na Eibenthal
Z pastviny
Kreslení světlem
GAWAfilm (art and culture production) Gawafilm@seznam.cz